Secinājumi
No rāmējumiem atkarīga sabiedrības publiskā dienas kārtība, sociālā realitāte un attieksme pret notikumiem.
Transnacionālajā medijā nedominē ekonomiskie un konflikta rāmējumi kā uzskata Neumans un Valkenburga; CNN.com dominē oficiālais rāmējums, Diena.lv dominē konflikta rāmējums, kas ir dramatizēts auditorijas piesaistīšanai. Piešķirti rāmējumi kā „nekontrolējami protesti”, „cilvēki nav drošībā”, turpretī CNN.com piešķir tādus rāmējumus kā „miermīlīgi protesti”, „cīņa par taisnību”. Atkarībā no notikumu tuvuma tiek veidoti rāmējumi, to veidošanos ietekmē arī cilvēku ieinteresētība – Diena.lv ir divas reizes vairāk ziņu, jo Krievija ir kaimiņvalsts un Latvijā ir daudz krievvalodīgo. Turpretī CNN.com koncentrējas uz objektīvas informācijas sniegšanu caur oficiālo rāmējumu.
Krievijas protesti atbilda visiem faktoriem, lai kļūtu par starptautiskas ziņu plūsmas daļu. Diena.lv rāmējumi veidoti ar virsrakstiem, fotogrāfijām, CNN.com ar video sižetu palīdzību. Vairāk uzrunā CNN.com veidotie sižeti no notikuma vietas.
Galvenais rāmējumu uzdevums – pievērst uzmanību protestiem ir panākts, konkrēti mediju efekti secināmi vien pēc katra personīgās interpretācijas.
…