SECINĀJUMI
1. Portugālē ar katru gadu pieauga valsts aparātā strādājošo cilvēku skaits, attiecīgi pieauga arī viņu darba algas, tādējādi palielinot valsts izmaksas.
2. Portugālei bija vāja sagatavotība pirms iestāšanās ES - nebija plāns kā uzņēmumiem kļūt produktīviem, konkurētspējīgiem kopējā tirgū.
3. Ieiešana Eiropas tirgos strauji pazemināja Portugāles ekonomikas sektoru. Katru gadu eksporta apjomi samazinājās.
4. Problēmas vēl vairāk saasināja atteikšanās no vietējās valūtas bez konkurētspējas plāna.
5. Kopumā Portugāles ekonomika ir ļoti vērsta uz iekšējo patēriņu. Turklāt, kamēr netiks uzlabota produktivitāte, tikmēr neuzlabosies konkurētspēja.
6. Pastāv princips, ka visi vēlas būt daļa no bagātās Eiropas, kur visi dzīvo uz parāda, neveidojot uzkrājumus, un, neskatoties uz krīzi, tomēr turpina dzīvot tā, it kā krīze nebūtu notikusi.
7. 2012. gads tika atzīmēts kā Portugāles ekonomikas pielāgošanās process ekonomikas un finanšu palīdzības programmu ietvaros.
8. Portugāles ekonomika attīstījās ierobežotos monetāros un finanšu apstākļos. Ar to tika saistīts Portugāles ekonomikas pasliktināšanās, ko raksturo lielais IKP kritums un ievērojami augsts bezdarba līmenis.
9. 2012. gadā un 2013. gadā pēc prognozēm ekonomiskā aktivitāte attiecīgi samazināsies par 3% un 1,6 %.
10. Preču un pakalpojumu eksports pēc prognozēm pieaugs 2013. gadā, kas dos ievērojamu tirgus daļu pieaugumu. Tekošā konta un kapitāla konta saldo, tiek prognozēts ar pārpalikumu.
11. Pašreizējām prognozēm piemīt liela nenoteiktība, kas saistīta ar vairākiem faktoriem (ārējās vides dinamika, ietekme no iekšzemes ekonomiskās politikas pasākumiem uc.).
…