Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:829897
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.04.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  1905.gads. Revolūcijas laika prese    4
  „Jaunā Dienas lapa”    5
  „Rīgas Avīze”    6
  „Jaunās Dienas Lapas” un „ Rīgas Avīzes” salīdzinošā diskursa analīze    8
  Secinājumi    10
  Izmantotās literatūras saraksts    11
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Apkopojot veiktās analīzes rezultātus, nevar noliegt, ka konstatēta preses izdevumu pretrunīga orientācija pilnība atspoguļo tā brīža situāciju sabiedrībā. Vēsturnieku pētījumi liecina, ka arī latviešu vidū bija tādi, kas savu merkantilo interešu dēļ atbalstīja cara valdību, līdz ar to bija populāri arī tādi konservatīvi izdevumi, kā „ Rīgas Avīzes”. Taču, ņemot vēra aizvien pieaugošās revolucionāras noskaņas sabiedrība, viegli izskaidrojams ir fakts, kādēļ aizvien auga demokrātisko un sociālistisko izdevumu popularitāte.
Interesants šķiet fakts, ka abiem tik atšķirīgiem laikrakstiem ir it kā viens kopīgs motīvs – labums latviešu tautai. Atšķiras tikai redaktoru un žurnālistu paustās domas par to, kā šos mērķus sasniegt – Veinbegra „Rīgas Avīzes” latviešu tautas laimi saskata paklausībā Krievijas caram, ticībā Dievam un sociālistu kustības noraidīšanā, turpretī „Jaunās Dienas Lapas” iestājas par latviešu tautas brīvību, kultūras un valodas neatkarību no Krievijas un atbrīvošanos no vācu muižniekiem, kā arī parasto ļaužu dzīves atvieglošanu. Manuprāt, laikraksta materiālu autori ne vienmēr pat aizdomājas, cik lielā mērā šīs intereses sasaucas ar sociālistu kustību, priekšgalā izvirzot tieši savas tautas brīvību, tādēļ „Jauno Dienas lapu” nevarētu nosaukt par LSDSP orgānu, kāds ir, piemēram, „Cīņa”.
Var droši apgalvot, ka neatkarīgi no politiskā novirziena visiem aplūkotajiem izdevumiem bijusi neapšaubāma nozīme latviešu sabiedrības diferencēšanā un nostiprināšanā, kā arī latviešu kultūras un tēvu valodas izkopšanā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties