Vai vari šo sižetu salīdzināt ar līdzīgu kāda cita autora darbā?
Līdzīgs sižets, tikai daudz dramatiskāks, ir Jāņa Poruka stāstā “Kauja pie Knipskas”. Salīdzinot ar “Skolas balli”, absolūti nav tā pati situācija, taču, domājot par kautiņu starp diviem skolas puišiem, no kuriem vienam roka ir ievainota, iesieta kaklā (Eņģis), un otrs pretinieks ir bravūrīgs un nepārprotami spēcīgāks (Zaķkāposts), nāk prātā Cibiņš un Buņģis, kuri bija nesalīdzināmi pretinieki.
Pie situācijas, ka cīniņā iesaistīta ir meitene, šo stāstu var salīdzināt ar Aleksandra Puškina romānu “Jevgēņijs Oņēgins”, kur duelējās Oņēgins ar Ļencki par Olgu.
Secinājumi par daiļdarbu
Lasot šo daiļdarbu, ir skaidrs, ka tās nav mūsdienas, jo tiek izmantoti daudzi vecvārdi, kā arī situācijas liecina, ka tas notiek laikā, kad nav tik strikta kontrole, kā tas ir šobrīd.
Šis stāsts lika nedaudz aizdomāties par to, cik svarīgi ir sevi sagatavot dzīves situācijām, kad kāds tevi apmelo un stāsta nepatīkamas lietas, jo beigu beigās tas nenozīmē neko, jo aprunātājiem nākamajā dienā jau būs nospļauties par tevi, un viņi būs visu aizmirsuši, bet tu šos vārdus vari turēt pie sevis un pārdzīvot ilgu laiku. Tāpēc vajag palaist vaļā negatīvo un koncentrēties tikai uz pozitīvo, mazāk klausoties, ko citi par tevi saka.
…