Par valdorfpedagoģiju
LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas docente Ilze Šūmane: "Valdorfa pedagoģija ir radošuma attīstīšanai, bet Montesori – prāta un prasmju attīstībai. Valdorfa pedagoģijā akcentēts dvēseliskais, mākslinieciskais, tā ir radošuma kalve.""Sākumklasēs viņi vairāk apgūst garīgumu, radošumu, liela uzmanība tiek pievērsta audzināšanai, bet beigu klasēs viss izlīdzinās. Un sistēma paredz ļoti lielu pašdisciplīnu – man pašam ir jāspēj sevi noskaņot, nonākt līdz kādam atklājumam.’’
Valdorfpedagoģijas pamatidejas
Valdorfa bērnudārzi. Valdorfa bērnudārzi atbalsta pirmsskolas vecumā esošu bērnu dabisko attieksmi, ticību, uzticību un godbijību par pasauli kā vietu, kurā ir labi un interesanti dzīvot.
Pamatskola. Mazākās sākumskolas klasēs liela uzmanība tiek pievērsta māksliniecinsku elementu (ritma, kustību, krāsu, mūzikas, dziesmu) izmantošanai dažādās formās, nevis kā pašizpausmes līdzekli, bet kā līdzekli, kas palīdz mācīties un saprast pasauli, veidot izpratni par skaisto, kas ir šajā pasaulē.
Vecākās klases. Pamatskolas vecākajās klasēs un vidusskolā skolēni vairāk fokusējas uz apzinātas izpratnes veidošanu par to, kas ir patiess, izpratni balstot uz personīgo pieredzi, domāšanu un novērtēšanu.
…