Demokrātiskais stils
Mīnusi
Lēna lēmumu pieņemšana.
Daudz laika jāvelta pārrunām grupā. Ne vienmēr visi piekrīt kādam lēmumam, tādēļ ir jāpieņem kompromisi, kas ne vienmēr ir tie labākie.
Secinājumi
Ja salīdzināt vadības stilu efektivitāti, tad var redzēt, ka pie demokrātiskā vadības stila lēmumu pieņemšana notiek lēnāk nekā, kad vadītājam piemīt autoritārais vadības stils. Nepilnības ir arī darba organizēšanā. Bet ir arī ļoti nozīmīgs pluss – kolektīvā ir daudz labākas attiecības pie demokrātiskā vadīšanas stila. Labākas attiecības ar vadošu personālu veicina lielāku interesi pret darbu, labākas darbaspējas, komandas veidošanos un lielāku darba ražīgumu.
Autoritārajam stilam ir raksturīga bieža darbinieku maiņa, psiholoģiskais spiediens no vadītāja puses tāpēc, ka autoritārajam stilam viena no raksturīgākajām īpašībām ir pesimisms, termiņu spiediens, krīzes situācijas sajūta. Pretēji autoritārajam vadītājam, kur vadītājs kontrolē visu un lēmumus pieņem vienpersoniski, liberālais vadīšanas stils ir pretstats autoritārajam.
Tieši vadītājs ir tas, kas nosaka darba paņēmienu sistēmu, ar kuru īstenot organizācijas mērķus. Atkarībā no uzņēmuma specifikas, vadītājam jāprot izvēlēties tādu vadības stilu, kas atbilstu ne tikai viņa rakstura īpašībām, bet arī būtu vērsts uz organizācijas darbības mērķu sasniegšanu.
…