5. Vācijas ekonomikas īpatnības un attīstības tendences mūsu dienās (3)
Lielākā daļa investīciju tiek veiktas rūpniecībā, pakalpojumu nozarē un tirdzniecībā, kā arī biotehnoloģiju un zinātņietilpīgās ražošanas attīstībā. Lielākie investori ir Lielbritānija, Nīderlande un Francija. Šīm valstīm seko ASV un Kanāda.
Vācija ir viens no svarīgākajiem pasaules eksportētājiem un importētājiem. 2006.gadā Vācija ierindojās 1.vietā Eiropā pēc eksportēto un importēto preču vērtības. Pēc eksportēto preču vērtības Vācija ir pasaules līdere. Vācija ir lielākā elektroizstrādājumu eksportētāja pasaulē. Eksportē arī ķīmiskās un mašīnbūves rūpniecības produkciju, metālus un to izstrādājumus, pārtikas preces un tekstilizstrādājums. Importē izejvielas, naftu, gāzi un kokmateriālus, kā arī pārtiku un tekstilizstrādājumus.
SECINĀJUMI:
1.Zemi nodokļi, brīvas cenas, atvieglojumi brīva privātīpašuma investēšanai, iekšēja tirgus aizsargāšana no ārējas konkurences - viss tas un daudz kas cits radīja ekonomisku brīnumu.
2.80. gados līdz Vācijas apvienības, ekonomikā bija vērojami gan nokrišanās, gan kāpumi.
3. 90. gadu laikā Vācijas ekonomika pakāpeniski stabilizējās. Bet pēc 1996.gada iestājās krīze. Šajā periodā tika veikta jauna „ekonomijas politika”, kuru rezultāti bija:
mēru pakas pieņemšana, kas virzīti uz valsts izdevumu pazemināšanu, tai skaitā arī sociālā sfērā, pensijas nodrošinājumā, veselības aprūpē, pretimnākšanā nodarbinātībai
tika pazemināti nodokļi uzņēmumiem
4.Integrācija un austrumu Vācijas ekonomikas modernizācija paliek par problēmu, kas pieprasa laiku un finanšu ieguldījumus. Federālas valdības ikgadēji ieguldījumi austrumu zemju ekonomikā sastāda 100 mljr. ASV dolāru.
5.Kopīgas Eirovalūtas ieviešana un kopīga Eiropas politiska un ekonomiska integrācija atklātija Vācijas ekonomiskas problēmas.
…