Ekonomiskā ietekme uz urbanizāciju iekļauj gan pozitīvoas, gan negatīvos aspektus netikai ar tiešu ietekmi uz apkārtni, bet arī uz jomām, piemēram:
1. Komercdarbības attīstība un diversifikācija, kā arī jaunu darba vietu radīšanu.
2. Komunikācijas uzlabošana starp biznesmeņiem.
3. Piekļuve jaunām tehnoloģijām un dažādām darbības jomām, kas nodrošina ienākumu palielināšanos un indivīda attīstību.
4. Infrastruktūras atīstība un elektromobīļu skaita palielināšana, kas rada mazāku resursu patēriņu un piesārņojumu uz vidi , kā arī ietekmē gaisa līmeni un cilvēkas veselības stāvokli.
5. Pieeja videi, kas ir institucionāli un kulturāli attīstīta un nodrošina sabalansētību starp resursiem, produktu un pakalpojumu piedāvājumam.[5;50-51]
SECINĀJUMI
Rakstot šo studiju darbu, autori secināja, ka urbanizācijai ir gan pozitīvās, gan negatīvās puses.
No sākuma tika noskaidroti urbanizācijas rašanās cēloņi – aglomerāciju veidošanās, lauku reģionu kļūšana par pilsētām un migrācija no laukiem uz pilsētām. Kad tika tuvāk izpētīti visi cēloņi, tad autori pievērsās urbanizācijas seku tuvākai izpētei.
Sekas iedalās negatīvajās un pozitīvajās. Pie negatīvajām sekām pieskaita temperatūras izmaiņas, gaisa piesārņojumu un problēmas, kas saistītas ar ūdensapgādi, kā arī vides izpostīšana, lai būtu iespēja būvēt jaunas celtnes.
Studiju darba autori uzzināja, ka urbanizācijai ir arī pozitīvās sekas. Urbanizācijas rezultātā kļūst pieejamākas izglītības un ārstniecības iestādes, sociālie pakalpojumi un kulturālās aktivitātes, kā arī daudzi un dažādi resursi. Dzīve pilsētās ir daudz advancētāka un komfortablāka, un arī transporta sistēma ir daudz attīstītāka un pieejamāka nekā lauku reģionos.
…