Ukrainas un ukraiņu kultūra
Šo valsti angliski sauc Ukaine( vai kā to dēvē citi eiropieši, Ukraina). Vārds “Ukraina” nozīmē “robežapgabals”. Ukraina patiešām ir bijusi robeža starp Eiropu un Āziju. Ukraiņi nekādā ziņā nav krievi, nevajag šīs abas tautas sajaukt. Ukraiņi uzskata, ka viņi ir atsevišķa Eiropas kultūras sastāvdaļa. Ukraina ir viena no lielākajām valstīm Eiropā. Valsts vēsturē svarīga loma ir bijusi ģeogrāfiskajam stāvoklim, kas savukārt spēcīgi ietekmējis kultūru. Pirmām kārtām Ukraina visumā ir līdzena un ļoti auglīga zeme, pēc kuras kārojas alkatīgi iebraucēji no austrumiem un rietumiem un kura ir ļoti ērta satiksmei. Klimats ir siltāks, tāpēc pastāv viedoklis, ka tas nedaudz iespaidojis iedzīvotāju temperamentu. Šo ģeogrāfisko un klimata faktoru ietekmē attīstījusies lauksaimniecības sistēma, kas nebalstījās uz kopīgas aizsardzības priekšstatu kā krievu.
Ukraiņiem piemīt gaišāks, priecīgāks, atvērtāks un romantiskāks raksturs. Kāds viesis reiz izteicies, ka viņi ir “maigāki”. Viņiem nav šaubu par savu identitāti, kas būtiska krievu rakstura iezīme. Ja uz ukraiņu pleciem gulstas kāds īpašs slāvu slogs, tad tas ir fakts, ka viņi sevi uzskata par slāvu dvēseles sargātājiem, par pirmajiem slāviem, kuri pievērsušies Austrumu pareizticīgo ticībai.
Kultūras pamatorientācija
Kā cilvēkiem vislabāk patīk veidot savstarpējās attiecības?
Ukraiņi daudz vairāk izjūt individuālo atbildību, un viņiem ir plašākas tiesības pieņemt lēmumus nekā kaimiņiem krieviem. Protams, daudz individuālu darbību motivāciju nosaka grupas labklājība, kas ir atkarīga no lielās ģimenes, taču atbildību par to parasti uzņemas plaša grupa, bet indivīds un viņa paša ģimene.
Ukraiņi ir krietni vien neformālāki un ne tik spontāni kā krievi, tomēr viņiem piemīt tendence sākumā atturīgiem, bet vēlāk kļūst mazliet brīvāki.
…