Secinājumi
Katram cilvēkam ir bijušas jebkādas traumas. Un neviens cilvēks no tā nav pasargāts.
1. Savā darbā es izsecināju to, ka traumas var rasties jebkur. Šajā gadījumā, ja runa iet par skolu, tad traumas visbiežāk rodas sporta zālē. Vai tas ir neiesildīšanās pēc, vai arī neuzmanības, tas ir kā kuram cilvēkam.
2. Ir vairāki traumu veidi: galvas traumas, roku un kāju traumas, locekļu traumas u.c.
Mēs varam saskarties ar jebkuru no šīm traumām, taču kādā veidā mēs ar tās saskaramies, tas ir pavisam cits jautājums. Bieži vien lielo klašu skolēni iedunkā mazos, tomēr paši neapzinās to, ka tādā veidā var ietekmēt mazajiem veselību.
3. Šajā darbā es secināju un uzkrāju informāciju, kur viss tiek aprakstīts par traumu veidiem, par to, kā jāizvairās no traumām, par to, kādas ir pazīmes, par to, ko darīt, ja rodas trauma, bet blakus nav medmāsas.
4. Es aptaujāju savas skolas skolēnus un apkopoju to visu diagrammās. Izsecināju to, ka skolēniem Līvānu 1. vidusskolā melnais punkts ir sporta zāle, kāpnes un vestibils, kur ir slidena grīda. Tieši šajās vietās visbiežāk tiek gūtas traumas. Aptaujā secināju arī to, ka skolēni visbiežāk ir saskārušies ar lūzumiem un izmežģījumiem. Pārsvarā tas notiek sporta zālē vai stadionā.
5. Intervēju sporta skolotāju un skolēnu, kas guvis traumu.
Manuprāt, mūsdienās skolēni gūst vairāk traumas, jo ir neuzmanīgi un neapzinās to, ka tas var kaitēt viņu veselībai. Skolēniem jābūt uzmanīgākiem , lai nesaskartos ar traumām.
Manuprāt, skolā vajadzētu ieviest pasākumus, kas varētu būt saistīti ar cilvēka veselību un drošību. Kā arī ar pirmo palīdzību. Tas būtu ļoti interesanti un arī izglītojoši.
…