1.Laikmets un dzimtene
Sv. Augustīns dzīvoja laikā no 354. līdz 430.gadam. Tas bija pārmaiņu laiks, kad antīko kultūru nomainīja viduslaiku kristīgā kultūra. To mēdz saukt arī par vēlo antīko laikmetu, par patristikas jeb baznīctēvu laiku. Tāpēc, ka pagānisms pamazām atkāpās, un kristietība tika pasludināta par Romas impērijas valsts reliģiju. Šajā laikā savus darbus rakstīja izcili Rietumu un Austrumu Baznīcas teologi, piem., Ambrozijs. Kristietības idejas tika sludinātas un nostiprinātas, līdz cilvēks jau piedzimstot nonāca kristīgā vidē. Augustīns bija viens no tiem, kas veda no klasiskās pagāniskās uz kristīgo kultūru.
Viņš piedzima Ziemeļāfrikā, provinces pilsētiņā Tagastē. Mūsdienās tā ir Alžīrijas teritorija. Ziemeļāfrika bija bagāta Romas impērijas daļa, kur sajaukušās dažādas kultūras. Tajā oficiālā valoda bija latīņu, bet to zināja tikai augstāko slāņu iedzīvotāji.
2.Augustīna ģimene
Viņa tēvs bija ierēdnis un šī ģimene ar 3 bērniem piederēja pie sabiedrības augstākā slāņa, tāpēc ģimenē lietoja latīņu valodu. Tēvs bija pagāns, bet māte, kurai Augustīna dzīvē bija ļoti liela nozīme, – dedzīga kristiete. Viņa ļoti rūpējās par dēla karjeru, dvēseles glābšanu un pievēršanu kristietībai. …