Izmantošana
30-40% iegūtā sudraba izmanto foto un kino materiālu ražošanai
20% izmanto elektrisko kontaktu, releju u. c elektrotehnisko detaļu izgatavošanai, zobu plombām, batareju barošanas elementiem pulksteņos.
Sudrabs tiek plaši izmantots juveliermākslā, elektrotehnikā un ķīmiskajā rūpniecībā. Bieži tiek izmantots kā dekoratīvais vai aizsargpārklājums. Vēl nesenā pagātnē to izmantoja kā anodu akumulatoros, kontaktus telefoncentrālēs un elektrotehnikā. Pie mums, Latvijā, tieši no šiem agrāko laiku krājumiem, tos pārstrādājot, lielākoties tiek iegūts juveliermākslā izmantotais sudrabs.
Īpašības
Ar sudrabu var jonizēt ūdeni, t.i., sudrabs, kas iemērkts ūdenī, atdod tam savus jonus. Tā var panākt, ka ūdens ilgu laiku paliek svaigs un veselīgs. Šādu īpašību kādreiz izmantoja mācītāji, kuri sudraba traukos turētu ūdeni iesvētīja un deva saviem klausītājiem. Sudraba traukos turēts ūdens nepalika vecs pat veselu gadu.
Sudrabam piemīt arī antibakteriālas īpašības. Ēdot un dzerot no sudraba traukiem, to lietotājam ir daudz mazāks risks inficēties ar kādu vīrusu. Arī šai īpašībai ir piemērs no senatnes: mēra laikos vismazāk cieta bagātnieki un mācītāji, kuri ēšanai un dzeršanai izmantoja sudraba traukus.…