Vienveidīgs amorfs ciets materiāls, kas rodas, ja izkausētu materiālu atdzesē strauji, un tam nepagūst izveidoties tā kristāla struktūra. Izplatītākais stikla veids ir silikātstikls, kas satur daudz silīcijadioksīda, ko lieto logiem, traukiem un greznumlietām. Stikls ir caurspīdīgs, izturīgs, maz dilstošs, ķīmiski inerts un bioloģiski neitrāls materiāls, ko var izveidot ar ļoti gludu un vienmērīgu virsmu. Tomēr tas ir trausls un viegli plīst asās šķembās.
Stikla ražošanā izmanto smiltis, sodu, kaļķakmeni kopā ar sasmalcinātu jau lietotu stiklu jeb stikla atkritumiem. Stikla atkritumi veidojas, izgatavojot stikla izstrādājumus, rūpniecībā, celtniecībā, produkcijas transportēšanā, tirdzniecībā un sadzīvē. Daudz stikla lausku veidojas pārtikas rūpniecībā un tirdzniecībā, uzglabājot, iekraujot un realizējot produkciju.
Hercoga Jēkaba valdīšanas laikā 17. gadsimtā arī Kurzemes
un Zemgales hercogiste izvērsa plašu stikla ražošanu Kurzemes preces un izstrādājumi iekaroja Eiropas tirgu. 1939. gadā Latvijā bija 7 stikla fabrikas, kurās strādāja 1600 nodarbināto. 1989. gadā Latvijā tika saražots 3850000 m² logu stikla. Tolaik lielākie stikla ražošanas uzņēmumi bija “Latvijas stikls” un Līvānu stikla fabrika, kura stiklu ražo arī mūsdienās. Jau 2 gadus arī Ventspilī ražo stikla izstrādājumus. Latvijā ar stikla šķiedras ražošanu nodarbojas uzņēmums Valmieras stikla šķiedra.…