Sifilisa profilakse
Vēsturiskā pieredze liecina, ka sifilisa izplatīšanos ir iespējams pietiekami efektīvi kontrolēt. Šajā darbā izmanto gan reglamentāciju, gan abolicionisma principiem atbilstošās darba formas. Mūsdienās sifilisa izplatības ierobežošanai paredzētos stratēģiskos pasākumus vislabāk iedalīt primārajā, sekundārajā un terciārajā profilaksē.
Primārā profilakse
Primārās profilakses uzdevums ir panākt, lai iedzīvotāji savā seksuālajā dzīvē rīkotos saprātīgāk - retāk mainītu partnerus, izvairītos no gadījuma dzimumsakariem, lietotu individuālās profilakses līdzekļus u. c. Būtu vēlams, lai sanitārās kultūras līmenis kļūst tik augsts, ka visos aizdomīgajos gadījumos iedzīvotāji pēc iespējas agrāk ierodas pie ārsta, kurš nekavējoties izmanto visas mūsdienu diagnostikas un ārstēšanas metodes.
Sekundārā profilakse.
Sekundārās profilakses medicīniskie un juridiskie pasākumi vērsti uz to, lai ātri atrastu visus saslimušos. Šim nolūkam izmanto kvalificētas diagnostikas un ārstēšanas metodes, sabiedriskās profilakses līdzekļus un likumdošanu.
Pēc epidemioloģiskām indikācijām preventīvo palīdzību sniedz arī personām, kas kontaktējušās ar sifilisa slimnieku, lai novērstu slimības manifestēšanos.
Terciārā profilakse.
Tas ir medicīnisku un sabiedrisku pasākumu komplekss, kura uzdevums ir novērst vēlīno slimības formu, komplikāciju un iedzimtā sifilisa rašanos - slimnieku atrašana un izārstēšana slimības agrīnajās stadijās, grūtnieču obligātā pārbaude uz sifilisu utt.
…