Ādas kārpiņās — Meisnera taustes ķermenīši (40—100X30—60 ļx),
• Meisnera taustes ķermenīši ir jūtīgi pret pieskārieniem, ļoti lielā skaitā atrodas pirkstu spilventiņos un uz mēles galiņa. Ļauj mums noteikt ķermeņa laukumu un garumu.
zemādas audos ir Fatera-Pačini taustes ķermenīši. Visi šie veidojumi ir mikroskopiski mazi, vienīgi Fatera-Pačini ķermenīši izceļas ar lielākiem apmēriem un ir pat manāmi ar neapbruņotu aci. To garums sasniedz 4—5 mm un platums 1—2 mm.
• Fatera- Pačini taustes ķermenīši: izvietojas dermas pašā dzilļākajē daļā un ir jūtīgi pret ādas deformāciju, t.i. spēkiem, kas uz to iedarbojas.
• Krauzes taustes ķermenīši: atrodas dermas virspusē un ir ļoti jūtīgi pret zemām temperatūrām un tāpēc viņi sajūt aukstumu.
• Ruffini taustes ķermenīši: iegulst dziļāk nekā Krauzes taustes ķermenīši, un ir jūtīgi pret temperatūras paaugstināšanos, tāpēc viņi sajūt siltumu. Par cik viņi ir mazākā skaitā, siltuma sajūtas tiek uztvertas lēnāk nekā aukstuma sajūtas, tāpēc viegli var apdegt saulē, neievērojot piesardzību.
Redzes sistēmas uzbūve un darbība
Redzes sistēmas perifērā daļa sastāv no acābola optiskās sistēmas, no receptorā aparāta, kā arī no bipolāro, horizontālo, amakrīno un ganglionāro šūnu tīkla.
Acābola optiskajā sistēmā ietilpst radzene, priekšējās kameras šķidrums, lēca un stiklveida ķermenis. Šie veidojumi izpilda aizsargfunkciju (aiztur infrasarkano un ultravioleto starojumu), vada redzamo gaismu un lauž to tādējādi, ka rodas uz tīklenes fokusēts attēls.
…