Lai tulkotu un interpretētu sapņus, Ēģiptieši izmantoja Sapņu Grāmatu, kurā ir ierakstīti aptuveni 108 sapņi, kuri apraksta 78 dažādas aktivitātes un emocijas. Katra Sapņu Grāmatas lapa sastāv no sapņa piemēra, tā interpretācijas un tā, vai sapņa diagnoze ir laba vai slikta. Piemēram, ja cilvēks redz sevi sapnī lūkojoties laukā pa logu, tas nozīmē, ka sapnis ir labs un nozīmē, ka viņš cenšas izprast savas iekšējās grūtības. Pirmie ir aprakstīti labie sapņi, taču sliktie sapņi ir ierakstīti sarkanā krāsā, jo šajā krāsā vienmēr tiek apzīmēti slikti pareģojumi.
Senā Grieķija
Senie grieķi, gluži tāpat, kā ēģiptieši, lielu uzsvaru sapņu interpretācijā lika uz to, ka sapņu laikā Dievi vēršas pie cilvēkiem, sniedzot viņiem padomus un uzdevumus, kas viņiem jāizpilda savas dzīves laikā. Sengrieķu sapņos nāve un apglabāšana tika uztverti kā labklājības un veiksmes zīmes, ko viņiem pasniedz Dievības.
Lai arī senajā Grieķijā, līdzīgi, kā Ēģiptē, sapņus interpretēja, piešķirot tiem reliģisku nozīmi, ir saglabājušās piezīmes jau no 3.gadsimta pirms mūsu ēras, kad Ptolemajs sācis veidot sapņu arhīvus, lai tos vēlāk analizētu, taču pirmie, kas atklāti analizēja sapņus zinātnisku nodomu vadīti, bija filosofi Aristotelis un Artemidors.
…