Vērojama arī simbolu ietekme uz lugu, piemēram, jau pašā lugas sākumā tiek akcentēta redze- māte neredz, kur ievērt diega pavedienu un lūdz to izdarīt, Zelmiņai, tādejādi autors jau dot mājienu uz turpmāko darba atrisinājumu, ka jaunā paaudze pārņems vadību savās rokās.
Redze, gan tiešā, gan pārnestā nozīme, jo aklums vērojams ne tikai Indrānu mātei, bet arī tēvam un Edvartam, jo, ja pietiekami daudz redzīguma būtu abiem cilvēkiem, tad šī konflikta nebūtu.
Pirts, kas ir krietni vien mazāka, nekā Indrānus māja, tāpēc arī šeit autors parāda, ka jaunie laiki izstumj ārā vecos laikus.
Āriene- viss konflikts norisinās ārā, tāpēc var noprast, ka jaunā paaudze uzvarēs, jo viņas priekšā viss ir atvērts, viņas priekšā ir plašums.
Virsraksta semantika
Pats nosaukums “Indrāni” rada lasītājam asociācijas, ka darbā ies runa par saimniecību un cilvēkiem, kas tajā dzīvo, bet par izrietošo konfliktu un tā attīstību pēc darba virsraksta ir grūti spriest, jo virsraksts ir pārāk nenoteikt un skops. Arī darba beigās var redzēt, ka virsraksts sevī nenes nekādu simboliku, bet tikai parāda mums mājas nosaukumu.…