Hipotēze
Mežrozīšu sīrupu aptiekās pērk ļoti daudz!
Parastā vīgrieze
Parastā vīgrieze diezgan bieži sastopama mitrās pļavā, mežos un krūmājos, gar upju un ezeru krastiem. Tautas medicīnā lieto kā sviedrējošo līdzekli saaukstēšanās gadījumā un arī kā nomierinošo līdzekli.
Lielziedu vīgrieze sastopama retāk, aug sausās pļavās, mežmalās, ceļmalās. Sakneņus izmanto ārstniecībā.
Kā pagatavot vīgriezes tēju?
Parastās vīgriezes ziedi: 1-2 tējkarotes sasmalcinātu ziedu aplej ar 1 glāzi verdoša ūdens un ļauj 10 minūtes ievilkties, uzlējumu izkāš caur sietiņu vai divkārt salocītu marli. Optimālā deva — 1 glāze izvilkuma 2 reizes dienā. Uzlējumu ieteicams dzert maziem malciņiem.
Mežrozītes
Mežrozīšu tēja sasilda un uzmundrina, bet sīrups stiprina organisma aizsarg spējas. Svaigos mežrozīšu paaugļos ir desmitreiz vairāk C vitamīna nekā upenēs, kā arī daudz kālija, magnija un kalcija. Diemžēl svaigā veidā tos grūti uzglabāt, bet saluši augļi vairs nav tik vērtīgi, tādēļ vislabāk tos lietot žāvētā veidā. Speciāli audzētu savvaļas mežrozīšu augļiem un sēklām piemīt pretiekaisuma un pretsāpju efektivitāte.
Es projekta ietvaros devos uz Māras aptieku Lielvārdē un aptaujāju tās darbiniekus, kuri man pastāstīja daudz ko interesantu un noderīgu par rožu dzimtas ārstniecības augiem.…