Ievads
Šo tēmu izvēlējos, jo vēlējos apskatīt, kā šīs reliģiskā rakstura celtnes ir attīstījušās sakot ar pirmatnējo kultūru līdz pat mūsdienām. Mērķis bija izpētīt, kā attīstījusies cilvēku izdoma, saistība ar reliģiju ,un cik tā svarīga bija pirmatnēja cilvēkā un beidzot ar mūsdienīgu cilvēku. Censties saprast atšķirību starp dažādiem stiliem un, ko, piemēram, tempļi nozīmēja, pēc kādām vajadzībām tos veidoja konkrētā izskatā. Svarīgākie uzdevumi bija izpētīt atšķirību starp katras kultūras individuālismu, saprast raksturīgās atšķirības, un uzzināt cik liels piemērs ņemts no mūsu tālajiem senčiem. Rast skaidrību starp konkrēta tempļa ārišķīgajam iezīmēm pret tā laika cilvēku un pēc to iespējām.
Pirmatnējā kultūra
Menhīri – vertikāli sakrauti akmeņi, kuri veido stabus, 3 – 10 metrus augsti, tika celti reliģisku iemeslu dēļ. Populārākais ir Francijā Bretaņas pussalā.
Senā Ēģipte
Obelisks – šie tempļi tika veltīti dieviem. Senie ēģiptieši uzskatīja, ka obelisks simbolizē saules staru. To būvējot ievēroju kanonus, kā trīsdaļīgums(kolonnu pagalms, kolonnu zāle). Svētnīcā atradās relikvijas, grezni piloni u.c.
…