Secinājumi
Tieši reliģijai bija noteicošā loma sabiedrības veidošanās procesos, lai tā varētu attīstīties no pirmatnējās kopienas līdz mūsdienu modernajai informācijas un tehnoloģiju laikmetam.
Kristietības konfesijas spēlēja izšķirošo lomu kontinenta vadošo valstu veidošanas procesā, jo uz baznīcas dogmām balstījās sabiedrības radītie likumi un ētiskās normas.
Tieši tās pasargāja sabiedrību no sairšanas un šķelšanās.
Latvijā reliģijas mācības tuvināšana mūsdienu pedagoģijas un psiholoģijas atbilstošām prasībām sākas tikai XX gadsimta sākumā.
Secinājumi
Sabiedrības dažādo kultūru un reliģisko uzskatu līdzpastāvēšana rada dažādus atšķirīgus viedokļus par ticības mācības pasniegšanas nepieciešamību izglītības iestādēs.
Nav vienprātība šī priekšmeta saturā.
Uzskats - nemācot bērniem kristīgo mācību un ētiku, viņiem tiek uzspiests palikt neziņā par kristietību un ētikas pamatprincipiem.
Kristīgā mācība valsts skolās nebūt nav tikai Latvijas valstij raksturīgs fenomens, bet līdzīgas stundas tiek mācītas visā Eiropā. Piemēram, Anglijā, Zviedrijā, Dānijā, Austrijā un citur kristīgās mācības stundas ir obligātas, lai gan vairumā Eiropas valstu tās ir konfesionāli ievirzītas.
…