REITTERAPIJAS ATTĪSTĪBA LATVIJĀ
Par vienu no modernās reitterapijas pamatlicējiem tiek uzskatīts franču profesors J.Lalerī,kurš 20. gadsimta 60. - 70. gados teorētiski pētīja zirgu ietekmi uz dažādām slimībām un pētījumu rezultātus aktīvi ieviesa ārstēšanas praksē.Pēc viņa stingrās pārliecības, zirgs kurš varēja vairāk nekā jebkurš cits dzīvnieks, spēj palīdzēt cilvēkiem atbrīvoties no visdažādākajām slimībām (Agafoničevs, 2008).
Līdz šim Latvijā no dzīvnieku terapijas metodēm visdziļāk ārstniecībā ir nostiprinājusies reitterapija, citur dēvēta par ārstniecisko jāšanu. Pirmie projekti Latvijā tika īstenoti 1984. gadā Kleistos, 1995. gadā tika izveidota nodaļa Vaivaru rehabilitācijas centrā, un no 2000. gada reitterapija ir atzīta par medicīnas rehabilitācijas tehnoloģiju. Tā ietverta arī visos medicīnas likumos (Knipše, 2010).
kā strādā reitterapija?
Kad zirga ritmiskās kustības un siltums pāriet uz pacientu notiek pastāvīga jātnieka muskulatūras trenēšana, normalizējas muskuļu tonuss, tiek stimulēta normāla kustība un paaugstinās tās aktivitāte, uzlabojas koordinācija, balanss un līdzsvars, notiek gaitas stimulēšana un trenēšana, kā arī tiek veicināta slimnieka pašcieņa, paškontrole un neatkarība.
…