Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:286463
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.08.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kļūdu labošana
Brīdinājuma nosūtīšana
1986. Gadā starp Franciju un Šveici spēkā bija tikai obligāta tūlītēja brīdināšana atomuzbrukuma rezultātā, bet ne ekoloģisku katastrofu gadījumā. Paziņojuma par katastrofu nosūtīšana Francijas reģionāliem orgāniem izraisīja smagas sekas tās Reinas piekrastes zonā un sabiedrības sašutumu. No 87. gada tika ieviesta obligāta reģionāla brīdināšanas sistēma jebkuru ekoloģisku negadījumu gadījumā.
Reinas rīcības programma (Rhine Action Program)
1987. gadā tika izveidota starpvalstu Reinas aizsardzības komisija pieņem ambiciozu plānu Reinas «atdzīvināšanai», kuru nosauc par Reinas rīcības programmu (RAP). Tās izmaksas bija 91 mln franku un tā paredzēja:
* lielo zivju sugu (piem. lašu un zušu ) atgriešanu upē, *dzeramā Reinas ūdens attīrīšanas iekārtu modernizāciju,
* ievērojamu piesārņoto nogulšņu samazināšanu upē * 6 upes ekoloģiskās analīzes un ātrās reaģēšanas centru izveidi visā Reinas garumā, iekļaujot Šveici, Vāciju un Nīderlandi.

Ko vajadzētu ieviest Latvijā?
Starp-robežu brīdināšanas un preventīvo darbību sistēmas pilnveidošana.
Daugavas krastos Baltkrievijas teritorijā atrodas vairākas lielas pilsētas un lieli ražošanas uzņēmumi. Ir jau izveidojusies negatīva pieredze – Vitebskas kanalizācijas kolektoru avārijas rezultātā 2001. gadā Daugavā noplūda 30 tūkstoši kubikmetru fekālo ūdeņu, kas rezultātā bloķēja Daugavas dzeramā ūdens izmantošanu Daugavpilij. Tā rezultātā, tika parakstīts starpvalstu informācijas apmaiņas līgums. Cita gadījuma rezultātā pie Polockas upē tika noplūdinātas 30 tonnas naftas produktu. Latvijā nonāca 4,1 tonnas naftas produktu, tomēr to lielāko daļu absorbēja pie Daugavpils un Aizkraukles izliktās bonu rindas.
Kā potenciāls drauds ir jāmin Daugavas krastos atrodošais uzņēmums «Polock - steklovolokno», kurš ražo stikla šķiedru, līdz ar to, ražošanas procesā ir izmantotas bīstamas ķīmiskas vielas.
Kā parāda Sandoz uzņēmuma katastrofas pieredze, brīdināšana par negadījumu ir pēdējais posms. Sākumā ir jāveic preventīvas darbības.
Ieteikums ir veidot starpvalstu darba grupas, kuru darbība paredz risku iespējamības analīzi, gatavību tiem un ātras reaģēšanas mehānismu izstrādi.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties