Anonimitāte
Tīkla lietotājs var būt un diemžēl arī ir daudz brīvāks savā rīcībā un runā (nenormatīvas leksikas lietošana, apvainojumi, seksuālie tīkojumi), jo uzskata, ka personības negatīvā vērtējuma un atmaskojuma risks ir minimāls
Veidojot priekšstatu par sarunas biedru tīklā, pieņemam stereotipisku identifikācijas mehānismu un noskaņojamies uz iespējamo partnera īpašību gaidīšanu.
Lietotājs var, pēc savas vēlmes, sākt kontaktēties, izbēgt no kontakta vai pārtraukt kontaktu jebkurā brīdī.
Diemžēl bieži lietotāji izvēlas sevi prezentēt savādāk kā to darītu reālā dzīvē vai arī pārspīlē ārpus virtuālās vides nerealizētas lomas un nenormatīvās uzvedības scenāriju, ko nekad neatļautos darīt reālajā dzīvē.
Draudi
Nekad nevaram būt droši, ka persona, ar kuru mēs esam sarunājuši satikties, ir tā pati, kuras foto un raksturojums ir bijis mums pieejams datorā.
Nevaram būt droši, ka personas uzvedības un dzīves attieksmes modelis būs identisks iepriekš virtuālajā vidē paustajam.
Apdraudējums
Virtuālajā vidē apdraudējumi ir tikpat nozīmīgi kā realitātē. Te vēl ir jārunā par iepriekš minēto patību, ko cilvēks sev ir radījis virtuālajā vidē. Ir vietā atcerēties, ka patība ir personības kodols, kas izpaužas gan izturēšanās veidā, gan pašvērtējumā, gan paštēlā. Viens no nopietnākajiem draudiem, kurš var izjaukt cilvēka psihisko līdzsvaru, ir patības apdraudējums (piemēram, kāds atklāj lietotāja īsto vārdu). Visnozīmīgākais ir tas, ka patības apdraudējuma gadījumā pieaug trauksmes līmenis. Dažreiz tas ir tik intensīvs, ka liedz cilvēkam adekvāti uztvert notiekošo un rīkoties atbilstoši situācijai. …