Vispusīgi pētījumi par seksuālo pakalpojumu aizliegšanas vai pircēju sodīšanas lietderīgumu, kā arī pētījumi par cēloņiem, kādēļ persona ir iesaistījusies prostitūcijā, un tiem atbilstoši risinājumi prostitūcijas mazināšanai.
Prostitūtām jāsniedz valsts finansēta palīdzības programma, jāstrādā pie prostitūtu integrēšanas sabiedrībā un darba tirgū, lai novērstu problēmu
Apmācīt veselības aprūpes un tiesībsargājošo iestāžu darbiniekus, lai viņi spētu identificēt prostitūcijā iesaistītās personas un sniegt atbilstošu palīdzību un informāciju , kas palīdzētu personām izkļūt no prostitūcijas.
Secinājumi
Prostitūcija Latvijā ir sociāla problēma, jo:
Tā skar lielu iedzīvotāju skaitu tai skaitā nepilngadīgo, kas galvenokārt ekonomisko apstākļu dēļ spiesti nodarboties ar prostitūciju. Pieaug gan seksuālo pakalpojumu pircēju skaits, gan pakalpojumu sniedzēju skaits, kā arī turpina pieaugt gan ielu prostitūcija, gan slēptā prostitūcija, kas sabiedrībā izraisījusi sašutumu, un tiek vērtēta kā nevēlama tādēļ tiek rīkotas kampaņas u.c. pasākumi, lai mazinātu prostitūtu skaitu Latvijā, mainītu priekšstatu par Latviju kā sekstūrisma objektu.
Sabiedrības viedoklis apstiprina, ka lielākoties cilvēki uzskata, ka nodarbošanās ar prostitūciju ir nosodāma, ar to ir jācīnās, un prostitūcija ir goda un cieņas aizskaroša, tādēļ tikai kolektīvās rīcības rezultātā -mainot un izveidojot stingrākus likumus valstī , kā arī informējot un izglītojot sabiedrību, un veidojot vienotu stratēģiju iespējams novērst prostitūcijas izpausmes.
…