Lietojot krēmu ar augstu gaismas aizsardzības faktoru (SPF), pirmajās trīs dienās iedegums veidojas nedaudz lēnāk, bet vēlāk tikpat ātri, kā lietojot krēmus ar zemākiem aizsardzības faktoriem. Šādā gadījumā ādas brūnums ir ilgstošāks, jo iedegums radies lēni un pakāpeniski. Svarīgi ir uzsmērēt krēmu krietni biezā kārtā, jo visi sauļošanās krēmi ar laiku no ādas norīvējas. It īpaši sausai ādai ir nepieciešams daudz krēma. Tas jāuzsmērē pusstundu pirms iziešanas saulē, jo krēmam jāpaspēj lēnām uzsūkties. Atkārtoti lietot ik pēc divām trim stundām.
Sauļošanās sākumperiodā jāizvēlas līdzeklis ar spēcīgāku UV aizsargfiltru, īpaši uzmanīgiem jābūt gaišo ādu īpašniekiem, jo viņiem apdegums rodas ātrāk.
Ādai ir dabiska aizsardzības spēja pret saules staru iedarbību, tā ir atkarīga no ādas fototipa, kas nosaka spēju iegūt iedegumu (dabisko aizsardzību) un novērst UV staru izraisītus bojājumus.
Mani secinājumi!
No šī pētījuma es secinu, ka sauļoties ir labi – tikai ar mēru. (D vitamīnam ir liela nozīme skeleta un imūnās sistēmas attīstībā, veicina asins šūnu veidošanos.)
Tomēr cilvēkiem bieži vien nezinot savu ādas tipu, kā arī nelietojot saules aizsargkrēmus pieredze ar sauļošanos nav laba. Nopietnākais iemesls, kāpēc saglabāt gaišu ādu, ir liela ādas audzēja veidošanās iespēja, ilgstoši uzturoties UV staros.
Saule pamatīgi grauj visas ādas sistēmas. Līdz ar to tā strauji noveco, turklāt šis process ir neatgriezenisks.
Pat pareizi sauļojoties, āda kļūst sausa, var rasties apdegumi un citas ādas slimības.
…