Sevis menedžmets ir pamatzināšanu kopums, ko pārzina retais. Par to nav jābrīnās, jo nedz skolās, nedz universitātēs nemāca, kā izvirzīt mērķi savā profesijā un apzināti tam sekot, kā perfekti organizēt savu darbu, kā pareizi izmantot laiku, kā veidot savstarpējās darba attiecības vai pilnveidot savas komunikatīvās prasmes.
Prezentācijas un referāti notiek pēc vienvirziena komunikācijas principa: jūs sniedzat informāciju klausītājam, bet nav tiešas reakcijas. Piemēram, jūs vēlaties pārdot kādu produktu un savā prezentācijā klausītājiem izklāstiet tā priekšrocības. Tas nozīmē, ka ‘’pasīvajam’’ klausītājam jāpiedāvā pēc iespējas vairāk: pārliecinoši argumenti, saistošs saturs un, protams, laba izklaide! Kā redzat, viss atkarīgs no jums, vai klausītājs būs ieinteresēts vai novērsīsies. Iegaumējiet, ka jums kā oratoram ir jāpārņem vadība. Tas nozīmē arī to, ka jūs esat kā pilots, kurš spēj pārliecināt un radīt drošības sajūtu.
Gatavojot prezentāciju vai referātu, definējiet ‘’sarkano pavedienu’’, kas caurvij jūsu runu. Tas būs prezentācijas balsts. Šis ‘’sarkanais pavediens’’ palīdzēs arī klausītājam gūt skaidrību un pārskatu.
Ja labi sagatavosities prezentācijai, spēsit mērķtiecīgi novērst nervozitāti. Pēc sagatavošanās kļūst pilnīgi skaidrs, kādam jābūt jūsu galvenajam vēstījumam un prezentācijas saturam.
Sagatavošanās procesa laikā sastādiet prezentācijai nepieciešamo instrumentu sarakstu. Ar skaidriem mērķiem, labu plānu un vizuālajiem palīglīdzekļiem jūs spēsit pārliecināt klausītāju un parādīsit sevi kā kompetentu referentu.
Izmantojiet kontroles sarakstu, pārbaudiet savu prezentācijas stilu.
2. Pirms prezentācijas: izmantojiet šo instrumentu, lai sagatavotos.
3. Pēc prezentācijas: vērtējiet pats sevi un lūdziet, lai jūs novērtē kāds cits.
4. Vingrinieties, vingrinieties un vēlreiz vingrinieties! Rūpīgi sagatavojieties, koncentrējieties uz svarīgāko un izmantojiet katru iespēju, lai uzstātos citu priekšā un vingrinātos prezentēšanā. Jūsu nervozitāti reti kurš pamanīs. …