Secinājumi:
Policija, kā cilvēki, kas aizsargā un uztur kartību ir pastāvējuši līdz ar pirmo likuma izveidošanos.
Policijas funkcija un loma sabiedrībā ir nodrošināt tās drošību un ierobežot to sabiedrības daļu, kas nepakļaujas sabiedrības likumiem.
Sabiedrība nevērtē pozitīvi mūsu Valsts policiju, un liela sabiedrības daļa nav ieinteresēta policijas darbībā un tās sasniegtajos mērķos.
Policijas darbinieki uzskata, ka likums „Par policiju” nav pilnīgs un tam ir vajadzīgi uzlabojumi.
Policijas darbinieku vidū patvaļa un diskriminācija pret noteiktām sabiedrības grupām ir minimālā līmenī.
Sabiedrība ar policijas darbiniekiem sadarbojas tikai atsevišķos gadījumos.
Prettiesiskas pavēles vai rīkojumi ir sniegti ļoti reti un par šādām pavēlēm vai rīkojumiem tiek ziņots attiecīgai institūcijai.
Ir nepieciešams stingrāk uzraudzīt policijas iecirkņus, par kuriem ir bijušas sūdzības par patvaļu vai neobjektīvu un neiecietīgu darbību.
Priekšlikumi:
Sabiedrība ir jāinformē par policijas darbinieku kvalitatīvi un sekmīgi paveikto darbu, to iegūtajiem apbalvojumiem un pateicībām. Nepieciešama lielāka sadarbība ar masu mēdijiem, izveidojot juridisku tēmu raidījumus, kuros tiktu atspoguļotas ne tikai policijas, kā struktūras, tiesības un pienākumi, bet arī sabiedrības tiesības un pienākumi attiecībā pret policiju kā tādu.
Veikt grozījums likumā „Par policiju” un atkārtoti pieņemot šā likuma 25.pantu. „Citu garantiju piešķiršana policijas darbiniekam” un 26.pantu.” Policijas darbinieka darba laiks un darba samaksa”, kā arī veikt grozījumus atkārtoti pieņemot visu to izslēgto pantu daļas, kas saistītas ar policijas darbinieku garantijām un sociālo nodrošinājumu.
Nepieciešams palielināt visu policijas darbinieku, gan ierindas darbinieku sastāva, gan virsnieku darbinieku sastāva uzraudzību profesionālajā ziņā tieši no ģenerālprokurora un viņam pakļauto prokuroru puses.
…