Pasaules un cilvēka sākotnes problēma
Kultūra ir veidojusies mijiedarbībā ar cilvēka darbību; tie savstarpēji papildina viens otru, tomēr pastāv jautājums, kad ir radies cilvēks?
Pasaules sākotnes problēma cilvēku ir nodarbinājusi visos laikos, jo katrā kultūrā, katrā laikmetā pastāv teorijas par pasaules un cilvēka izcelšanos; daudzas no tās dažādām tautām ir kopīgas.
Pirmatnējais cilvēks, tā dzīves veids: Pirmatnējā cilvēka dzīvesveids un nodarbošanās Cilvēku dzīvības ilgums bija apmēram 30 gadi.
Akmens laikmeta cilvēki cietuši no daudz dažādām slimībām.
Kopš seniem laikiem ir arī attīstījusies ārstniecība.
Pamatos pirmatnējo cilvēku visu laiku aizņēmuši pārtikas meklējumi, arī augu vākšana, bet brīvais laiks paiet rituālos un atpūtai, spēlēm, savstarpējai apciemošanai.
Senie cilvēki lielākoties pārtika no augu valsts produktiem - tā, ko varēja atrast dabā: sēnēm, riekstiem, dažādiem augiem, ogām, savvaļas graudiem.
Medības vairāk bija saliedētības un vienotības simbols un ar medībām pārsvarā nodarbojās vīrieši. Medību guvums sastādīja 20-30% no ikdienā lietojamās barības.
Darbarīki
Sākumā tie bija darināti no kaula, tie bija arī rupji apstrādāta akmens rīki.
Senajiem cilvēkiem bija nepieciešams arī lietas pārvietot, tāpēc lēnām attīstījās pīšanas un mezglošanas tehnika.
No medījuma ādas tika izgatavoti apģērbi, savukārt apģērbu izgatavošanai izmantoja kaula adatas, bet ādas apstrādei - visdažādākos skrāpjus.
…