Pozitīvs iespaids – vai to var uztrenēt?
Jā, ir iespējams. Cilvēkam ir svarīgi apzināties, kādu iespaidu viņš grib atstāt. Reizēm paši neapjaušam, ka rīkojamies pretēji tam, kādu gribētu redzēt sevi. Tad nepieciešami speciālisti, kuri var konsultēt, parādīt to uz ekrāna, ar dažādiem vingrinājumiem palīdzēt saprast, kā mūs redz citi cilvēki. Imidža veidošanas kursi var būt ļoti laba izvēle cilvēkiem, kuri par to mērķtiecīgi domā, kuriem tas ir būtisks aspekts darba jautājumos. Tas nebūt nenozīmē, ka cilvēkam jātēlo vai jāuzliek maska. Viņam jāapzinās savi trūkumi, jāiemācās pasniegt savas stiprās puses,”
Veiksmīgs saskarsmes pamatu pamats slēpjas attieksmē un pozīcijā, ar kādu vēršamies pie otra cilvēka. Ja tā ir atvērta, līdzvērtīga, labdabīga, tad, visticamāk, to pašu saņemsim arī pretī. Jo mums pašiem ir patīkamāk tikties ar labestīgiem un dzīvespriecīgiem cilvēkiem. Nepatīkami būs tikties ar cilvēkiem, kuri uz pārējiem skatās it kā no augšas – komandē, pavēl, uzspiež savu viedokli. Tāpat neērti liek justies otras cilvēku kategorijas pozīcija it kā pielienot no apakšas – žēlošanās un lūgšanās. Kādu brīdi tas vēl ir pieņemams, bet cik ilgi?
Vislabāk, ja cilvēks mums pretim nāk kā līdzvērtīgs. Tas arī ņemams vērā un atstājot savu iespaidu.
Savukārt, vērtējot otru cilvēku, labāk nesteigties izdarīt zīmogveida secinājumus, jo, kā jau noskaidrots, pirmais iespaids var būt mānīgs. Jārēķinās, ka katram cilvēkam ir savi plusi un mīnusi, neviens no mums nav ideāls. Protams, svarīgi ir ieklausīties iekšējās intuīcijas teiktajā. Varbūt tieši tā priekšā teic pareizo atbildi.
…