Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:899177
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.03.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka cilvēka raksturu var nolasīt no viņa sejas, tāpēc, pirmo reizi satiekot kādu cilvēku, īpaša uzmanība tiek pievērsta viņa sejai. Sejas izteiksmē atspoguļojas cilvēka emocijas. Īpaša nozīme ir mutes kaktiņu un uzacu stāvoklim. Cilvēki samērā nekļūdīgi uztver otra cilvēka sejā sešas galvenās emocijas: prieku, bēdas, pārsteigumu, bailes, dusmas un riebumu.
Pirmā iespaida veidošanā nozīmīgas ir ne tikai stabilas īpatnības, kuras raksturo cilvēka ārējo izskatu. Cilvēkus vairāk iespaido otra cilvēka neverbālā uzvedība. Tā ietver sevī sejas izteiksmi, acu skatienu, žestus, ķermeņa pozu un kustības, balss intonāciju, pieskaršanos otram cilvēkam utt. Informācija, kuru sniedz neverbālā uzvedība, tiek uztverta kā ticamāka. Pirmo reizi tiekoties ar kādu, cilvēki tiecas novērtēt otra cilvēka prāta spējas un sabiedriskumu.
Pirmā iespaida ticamība. Pirmā iespaida precizitāte lielā mērā ir atkarīga no personības dzīves pieredzes un psiholoģiskajām īpatnībām. Amerikāņu psiholoģe Laura Kinga pētījumos ir konstatējusi, ka cita cilvēka emocijas precīzāk uztver tie cilvēki, kuri paši ir pieraduši brīvi paust savas emocijas. Gifords Vierijs un Džons Edvards ir noskaidrojuši, ka depresīvi cilvēki ir jūtīgāki pret citu cilvēkunoskaņojumu. Pētnieki to skaidro ar depresīvu cilvēku lielākām pūlēm mēģināt saprast citus cilvēkus, jo viņiem ir komunikācijas problēmas ar cilvēkiem. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1114669
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties