Panku vidū ir diezgan atšķirīgs viedoklis
vieni sevi uzskata par ideālistiski noskaņotu jauniešu baru,
citus pie šīs kultūras saista ideoloģija.
Panki uzskata sevi par sabiedrības spoguli, piemēram, panku mūziķi nebaidās dziedāt par sabiedrībai sāpīgām tēmām, kuras popmūzikā vispār netiek aizskartas.
Sabiedrības normas un iekārta ierobežo cilvēka individualitāti, kas protesta veidā laužas ārā, sasaucoties ar panku mūziku un ģērbšanās stilu. (Ivbulis A. Sk. int. 19.03.2010.)
Panku subkultūras attīstība
Pankroks ir rokmūzikas žanrs un kustība, kura radās 1970. gadu vidū, kas ietekmēja panku kustības attīstību.
1960. gados un 70. gadu sākumā parādījās dažādu protopanku mūzikas paveidi (Hardcore), savukārt pankroks attīstījās tikai starp 1974. un 1976. gadu ASV, Lielbritānijā un Austrālijā, kad grupas, kā "Ramones", "Sex Pistols" un "The Clash", tika atpazītas kā jaunās mūzikas kustības priekšgājēji.
Savu kultūru panki lielākoties popularizē ar mūzikas palīdzību, kura bieži vien satur necenzētu tekstu ar politisku pieskaņu. (Subkultūras - Panki Sk. int.19.03.2010.)
Latvijā panku kultūra iesakņojās 80.gadu sākumā Rietumu kultūras ietekmē.
Tā bija pasaules uzskatu forma, kur jaunieši pretojās tā laika padomju propagandai un attīstījās kā alternatīva tam, ko mācīja skolā un uz ielas.
Nozīmīga loma bija arī tādiem faktoriem kā tautas atmoda, lielais iebraucēju skaits no PSRS, ielu boksi u.c. (Ivbulis A. Sk. int. 19.03.2010.)…