Paaugstinātas bīstamības objekti
objekti, kuru saimnieciskā vai cita veida darbība ir saistīta ar enerģijas ražošanu un uzkrāšanu, elektromagnētisko starojumu, ugunsnedrošu, sprādzienbīstamu, bīstamu ķīmisku vielu un produktu, bīstamo atkritumu, augu karantīnas organismu, bioloģiski aktīvu un radioaktīvu vielu, kodolmateriālu un to atkritumu pārstrādi, apstrādi, ražošanu, lietošanu, uzglabāšanu un transportēšanu tādos daudzumos, kas katastrofu vai citu faktoru iedarbības dēļ var nodarīt kaitējumu cilvēkiem, īpašumam un videi ārpus objekta teritorijas.
Paaugstinātas bīstamības objektus iedalījums grupās:
valsts nozīmes objekti;
reģionālas nozīmes objekti;
vietējas nozīmes objekti.
Paaugstinātas bīstamības objektu noteikšanas kritērijus un šo objektu īpašnieku pienākumus riska samazināšanas pasākumu nodrošināšanai nosaka Ministru kabinets.
Kritērijus paaugstinātas bīstamības objektu iedalījumam bīstamības grupās nosaka atbilstoši šo objektu kaitējuma iespējamam apjomam.
Kaitējuma iespējamo apjomu nosaka objektu civilās aizsardzības plānos ņemot vērā :
kvalificējošos daudzumus sprāgstvielām, bīstamām ķīmiskām vielām un produktiem, bīstamo vielu grupām un bīstamības klasēm;
hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošuma klases;
radioaktivitātes pieļaujamos limitus;
bioloģisko aģentu riska grupas;
elektromagnētisko lauku izstarojošo iekārtu jaudu;
elektroenerģijas ražošanas jaudu;
gāzes darba spiedienu gāzes apgādes sistēmās;
dzelzceļa stacijas, kurās ir koncentrēts manevru darbs, kas saistīts ar bīstamu kravu pieņemšanu, nosūtīšanu, formēšanu un izformēšanu.…