Staļingradas kauja
Staļingradas kauja bija lielākā no Otrā pasaules kara militārajām kaujām Austrumu frontē, kurā PSRS cīnījās pret nacistisko Vāciju un tās sabiedrotajiem par Staļingradas (mūsdienās Volgograda) pilsētu.
Tā norisinājās no 1942. gada 23. augusta līdz 1943. gada 2. februārim, un bija daļa no operācijas "Blau" — 1942. gada Vācijas vasaras stratēģiskās ofensīvas.
Šī kauja ir viena no lielākajām un asiņainākajām Otrā pasaules kara kaujām, kur gala rezultātā Sarkanajai armijai izdevās ielenkt un pilnībā iznīcināt vācu 6. armiju, kā arī nodarīt ievērojamus zaudējumus Ass val.stīm
Pēc nesekmīgās Staļingradas kaujas kļuva skaidrs, ka Vācija vairs nekādi nespēs uzvarēt karā pret Padomju Savienību, šī iemesla dēļ Staļingradas kauja tiek uzskatīta arī par nozīmīgāko Otrā pasaules kara pagrieziena punktu Eiropā.
ASV nomet atombumbas uz Japānas pilsētām
Japānas pilsētu Hirosimas un Nagasaki bombardēšana notika 1945. gada 6. un 9. augustā Otrā pasaules kara beigu posmā. (Abu pilsētu bombardēšana ir pašlaik vienīgais gadījums, kad karā tikuši izmantoti kodolieroči.)
1945. gada 6. augustā virs Hirosimas tika nomesta un uzspridzināta atombumba "Mazais zēns". Pēc divām dienām PSRS pieteica karu Japānai un jau nākamajā dienā uzsāka karadarbību. 9. augustā, virs Nagasaki tika nomesta un uzspridzināta atombumba "Resnais vīrs".
Tuvāko divu — četru mēnešu laikā pēc bombardēšanas Hirosimā gāja bojā 90 000—166 000 cilvēku, savukārt pēc Nagasaki bombardēšanas — 60 000—80 000 cilvēku. (Aptuveni puse no katrā pilsētā bojā gājušiem mira bombardēšanas dienā.)
…