Galileo Galilejs
Teleskops
1610.gadā pret debesīm pavērsa pirmo teleskopu.
Uz Mēness G. Galilejs ieraudzīja krāterus, kalnus un ielejas, uz Saules - plankumus. Īpaši pārsteigts zinātnieks bija, ieraugot četrus Jupitera pavadoņus, kas riņķoja ap planētu. Pagriežot teleskopu pret Piena Ceļu, viņš ieraudzīja, ka tas sastāv no milzīga daudzuma vāji spīdošu zvaigžņu. Viņš bija pirmais, kurš saprata, ka Zeme nav pasaules centrs.
Mikroskops
Pirmie mikroskopi bija līdzīgi palielināmajam stiklam un tajos tika izmantota tikai viena stikla vai slīpēta kalnu kristāla lēca.
Mikroskopu izgudrošana 16.gs cilvēcei atklāja, ka augi un dzīvnieki sastāv no miljoniem ļoti mazu šūnu, un vēlāk spēja saskatīt sīkus organismus, piemēram, baktērijas, kuras izraisa slimības.
Gaismas mikroskopu iespējas ir ierobežotas. To nosaka neapgāžami fizikas likumi, proti, lietojot redzamo gaismu, nav iespējams iegūt skaidru attēlu lielākā palielinājumā kā 1500 reizes. Šāds palielinājums neatļauj pētīt baktērijas šūnas uzbūvi un iekšējo struktūru. Tāpēc mikroskopijas tālākā attīstībā tika radīta ierīce, ko sauc par elektronu mikroskopu.…