Izvēloties dzīvnieku valsts klasi nepārnadži, es vēlējos sīkāk un detalizētāk izpētīt to dzīves veidu. Nepārnadžu kārtā ietilpst 3 dzimtas: tapīri, zirgi un degunradži.
Zīdītāji ir visaugstāk attīstītie mugurkaulnieki. Viņiem ir labi attīstīta nervu sistēma, sevišķi – lielo pusložu garoza, kā arī maņu orgāni. Zīdītāji tāpat kā putni, ir siltasiņu dzīvnieki. Zīdītāji ir mazāk atkarīgi no vides apstākļiem nekā abinieki un rāpuļi, jo viņiem ir labi attīstīta gremošanas, elpošanas un asinsrites sistēma, kā arī intensīva vielmaiņa. Viņiem ir četrkameru sirds. Visiem zīdītājiem ir iekšējā apaugļošanās.
Nepārnadži ir samērā lieli dzīvnieki. Tie ir augēdāji. Vislabāk attīstīts ir trešais pirksts, bet pārējie pirksti ir vāji attistīti. Nepārnadžu pārstāvji ir sastopami Dienvidamerikā, Dienvidāzijā, Vidusāzijā un Āfrikā.
Āfrikas savvaļas ēzelis (Equus africanus) :
Dzīvo tuksneša un pustuksneša teritorijās Eritrejā, Etiopijā un Somālijā. Lielās ausis noder ne tikai labai dzirdēšanai, bet arī, lai atdzesētos. Ēzelis var sasniegt ātrumu 50km/h. Āfrikas savvaļas ēzelis ir apmēram 2 m garš un 1,25-1,45 m augsts skaustā. Tā aste ir apmēram 30-50 cm gara, svars 230-275 kg. Uz kājām ir tumšas horizontālas svītras, atgādinot zebru svītrojumu. …