Arteriālā hipertonija ir viena no izplatītākajām sirds un asinsvadu sistēmas slimībām. Šī slimība ir viens no miokarda infarktu un insultu veicinošiem faktoriem. Taču mūsdienās ir izstrādātas jaunas efektīvas metodes hipertonijas ārstēšanai, un tās ļauj panākt slimnieka stāvokļa ievērojamu uzlabošanos, pat pilnīgu viņa arteriālā asinsspiediena normalizēšanu, iespējamo sarežģījumu novēršanu un dzīves ilguma palielināšanu.
Faktori, kas izraisa:
patstāvīgs stress
psihiskas traumas (izjauc nervu sistēmas un endokrīnās sistēmas sabalansētu funkcionēšanu, kas ir nepieciešams priekšnoteikums asinsrites regulācijai)
citas slimības, kas saistītas ar iekšējās sekrēcijas dziedzeru (hipofīzes, virsnieru dziedzera, vairogdziedzera, dzimumdziedzeru) funkciju traucējumiem
var būt sirdskaišu vai aortas sašaurinājuma sekas
smēķēšana
iedzimtība
veselībai kaitīgs darbs
nelabvēlīgi klimatiskie apstākļi
nepareizs uztura režīms
mazkustīgs dzīvesveids
traumas
Simptomi
Var būt galvassāpes. Pārsvarā sāpes lokalizējas pakauša rajonā. Tās var būt vienmērīgas vai pulsējošas. Var būt smaguma sajūta galvā vai pakausī.
Ja strauji mainās asinsspiediens (hipertoniskā krīze), var pievienoties arī reibonis, slikta dūša, vemšana. Var būt arī redzes traucējumi, slimnieks var būt dezorientēts, miegains.
Var parādīties sāpes sirds apvidū, sirds ritma traucējumi, apgrūtināta elpošana.
Daļai pacientu var arī nebūt nekādu būtisku sūdzību vai sūdzības rada esošās pamatslimības, ja paaugstinātais asinsspiediens ir šīs slimības sekas.…