Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:995358
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.05.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Naftas iegulas Baltijas jūras piekrastē
Naftas meklēšana un izpēte Latvijas rietumu un centrālajā daļā sākās piecdesmito gadu beigās. Ar seismiskām metodēm un urbjot dziļurbumus no 1958. līdz 1972.gadam tika atklāti vairāki desmiti lokālo pacēlumu, tā sauktie naftas slazdi. Daļai no tiem tika veikta detalizēta seismiskā izpēte, taču tie netika pietiekami izpētīti.
Līdz šim valstī atklāta viena neliela naftas atradne netālu no Kuldīgas un vairākas nelielas naftas iegulas ordovika nogulumos.
Kuldīgas naftas atradne atrodas kembrija smilšakmeņos. Izpētītie naftas krājumi atradnē noteikti 770 tūkstošu tonnu apjomā, no tiem iegūstamie krājumi — ap 150 tūkstoši tonnu jeb gandrīz miljons (943 396) barelu.
Naftas meklēšana atsākta 1986.gadā, jo Lietuvas ziemeļrietumos netālu no Latvijas robežas atklāja jaunu naftas atradni. Līdz 1994.gadam veiktajos darbos tika precizēta vairāku agrāk zināmo «naftas slazdu» uzbūve, izurbti seši dziļurbumi, tomēr jaunas naftas atradnes atklāt nav izdevies.

Naftas pārstrādnes Latvijā
Latvijā nav naftas pārstrādnes, bet toties Lietuvā ir.
AB ORLEN Lietuva ir Lietuvas enerģētikas uzņēmums. Tam pieder Baltijas valstīs vienīgā naftas pārstrādes rūpnīca. Uzņēmuma īpašnieks ir Polijas naftas koncerns PKN Orlen. Atrodas Mažeiķu rajona pašvaldības Jodeiķos.

Problēmas
Kopumā mēs katru gadu patērējam vairāk nekā 11 miljardus tonnu naftas, kas iegūta no fosilā kurināmā. Jēlnaftas rezerves izzūd vairāk nekā 4 miljardu tonnu apjomā gadā - tātad, ja mēs turpināsim rīkoties tā, kā esam, mūsu zināmās naftas rezerves varētu izsīkt nedaudz vairāk kā 53 gadu laikā.
Lai gan fosilā kurināmā ieguvei ir daži ieguvumi, nelabvēlīgā ietekme uz vidi un vispārējo sabiedrības veselību to pārspēj. Bet valdības un uzņēmumi visā pasaulē ir guvuši īstermiņa ieguvumus no ieguldījumiem fosilā kurināmā, kas pārsniedz atjaunojamās enerģijas ieguvumus ilgtermiņā.



Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties