Viltus ziņas Latvijā
Manuprāt, Latvijā nav daudz viltus ziņas. Es neuzskatu, ka pie mums tā ir liela problēma salīdzinot ar citām pasaules valstīm. Mēs esam maza valsts, tāpēc diezgan labi varam iedziļināties dažādu jomu problēmās, kas mums liek pēc iespējas kritiskāk novērtēt izlasīto vai dzirdēto informāciju. Piemēram, Amerikā vai jebkurā citā lielajā valstī... Visu laiku tik daudz, kas notiek, ka tu nespēj uztvert tik daudz informācijas un esi lietas kursā tikai par mazu daļu no kopējā info, tāpēc nav tik liela iespēja salīdzināt un pārbaudīt materiāla patiesumu.
Vienīgais, ko es iesaku un ko es esmu dzirdējusi medijpratības kursos ir tas, ka ir jāsalīdzina iegūtā informācija ar citiem avotiem un ļoti kritiski jāizvērtē šī informācija. Ar laiku viss paliks aizvien sareždžītāk, jo tehnoloģijas attīstās un pēc laiciņa varēs tik viegli pārtaisīt fotogrāfijas, ka tās izskatīsies īstas un pat eksperti neatpazīs vai tā ir patiesa.
Jauniešu medijpratība
Problēmas:
Jaunieši pārāk daudz sēž sociālajos tīklos, kur arī ir visvairāk viltus ziņas, tāpēc uz tajām uzķeras.
Bieži tie jaunieši, kuri jūtas vientuļi, piereģistrējas dažādos informācijas portālos un satiekas ar manjakiem,kurus pat nav iepazinuši.
Jaunieši savos sociālajos tīklos izliek par daudz informācijas par sevi, kuru var redzēt ik viens un ļaunprātīgi izmantot.
Manuprāt, jauniešiem aizvien vairāk skolās runā par medijpratību, kas liek viņiem aizdomāties par drošību internetā, tāpēc es uzskatu, ka situācija uzlabojas.
…