Ieteikumi3. TLC – Tender Loving Care
Svarīgi rūpēties par sevi kopumā, darot visu, lai mazinātu sasprindzinājumu. Tas liks justies labāk vismaz uz laiku. Ieteicams izmēģināt šādus līdzekļus:
Izbaudīt siltu vannu – tas palīdzēs atbrīvot muskuļus un sniegs atpūtu.
Pietīt skartajai zonai siltumpaku. Ja sildīšana nepalīdz, var pamēģināt aukstumu. Kaut arī nav spēcīgu pierādījumu, ka aukstums vienmēr palīdz, tas ir samērā vienkārši un no pamēģināšanas sliktāk nepaliks. (Gan karsto gan auksto paku nepieciešams aptīt, lai aizsargātu ādu.)
Masāža. Tā pamatā neattiecas uz muguras sāpēm kā tādām, bet palīdzēs atbrīvoties un uz laiku nomierinās savilktos muskuļus, saspringtos plecus un sāpošo muguras lejasdaļu.
Apgūt relaksācijas tehnikas (īpaši varētu noderēt gulēt ejot).
Starp visu citu, jāpievērš uzmanība arī diētai. Labs uzturs palīdzēs ķermenim atkopties ātrāk, un veselīga diēta kombinācijā ar kustībām ir kā biļete uz veiksmīgāku atbrīvošanos no liekajiem kilogramiem, kas ir viens no locītavu un muguras stresa cēloņiem.
Simptomi, kuru gadījumā nekavējoties jāsazinās ar aprūpes personu:
Muguras sāpes ir ļoti stipras, pastāvīgas vai progresējošas, vai ja tās ir izraisījusi trauma, vai tām pievienojas drudzis.
Ja viena vai abas kājas kļūst nejutīgas vai pēkšņi kļūst nekoordinētas (nesaskaņotas) vai vājas.
Vērojams sajūtu zudums sēžamvietā, cirkšņos, dzimumorgānu apvidū vai urīnpūšļa vai ānusa apvidū, kas var apgrūtināt urināciju vai zarnu iztukšošanos, vai tieši pretēji – izraisīt nesaturēšanu.
Šādos gadījumos steidzami jāvēršas pie medicīnas personāla!
…