Jau dziļā senatnē mūsu senči masāžu izmantoja kā ārstniecības līdzekli. Masāža ir lieliska vispār atveseļojoša procedūra, kas ātri noņem nogurumu, atjauno darba spējas un rada labu garastāvokli. Masāža ir arī ārstniecisks līdzeklis daudzu slimību novēršanai.
Masāža iedarbojas ne tikai uz ādu, muskuļiem, saitēm un kaulu sistēmu, bet vienlīdz labi ietekmē cilvēka iekšējo pasauli - emocijas, sajūtas. Tiek izšķirti vairāki masāžas veidi, kas savā starpā atšķiras pēc izpildes tehnikas un panāktā efekta.
KLASISKĀ MASĀŽA
Klasiskā masāža ir ārstniecības metode, kura uz organismu iedarbojas kā mehānisks kairinājums. Šai masāžas veidā galvenais ir masiera saikne ar cilvēku.
Šī masāža ir gan dziednieciska, gan relaksējoša. Izmantojot dažādus paņēmienus -glaudīšanu, berzēšanu, mīcīšanu un vibrāciju audi tiek mehāniski kairināti, kas izraisa organisma šķidruma (tie ir limfa, asinis) pārvietošanos līdz ar to veicinot organisma atjaunošanos pēc garīgas un fiziskas slodzes, nostiprina imūnsistēmu.
Šīs masāžas uzdevums ir maksimāli sasniegt muskuļu relaksāciju, uzlabot metaboliskos procesus, uzlabot muskuļu audu elastīgumu, kā arī uzlabot figūru un kopējo tonusu, palēnināt novecošanās procesu.
SKULPTURĀLĀ MASĀŽA-FIGŪRAS KOREKCIJAI
Salīdzinoši jauna metode Latvijā ķermeņa apjoma mazināšanai ir skulpturālā masāža.
Vislabāko rezultātu nodrošina precīza masāžas seansu plānošana. Skulpturālās masāžas kursā ieteicami 12 masāžas seansi, maksimālais efekts tiek sasniegts 14. – 20. dienā pēc pēdējā seansa. Masāža tiek veikta ar rokām, mērķtiecīgi iedarbojoties uz zemādas tauku slāni, sašķeļot taukus, tā samazinot apjomu problēmu zonās vidēji par 2 – 6 cm, gan mazinot celulīta negludumus. Praksē ir bijis gadījums, ka tiek zaudēti 16 cm gurnu apkārtmērā.…