4.3. Vai ticat, ka skaitļi ietekmē arī norises pasaulē? Kā?
19 respondenti uzskata, ka skaitļi neietekmē norises pasaulē. Savukārt 18 respondenti uzskata, ka skaitļi tomēr ietekmē norises visā pasaulē, piemēram, daudzās pasaules valstīs cilvēkiem ir „laimīgie” un „nelaimīgie” skaitļi, kuri citā pasaules malā var nozīmēt pavisam kaut ko citu, citi uzskata, ka skaitļi esot saistīti ar notikumiem pasaulē. Kāds cits esot lasījis, ka cilvēki ir gatavi samaksāt lielas naudas summas, lai tikai iegūtu noteiktu skaitļu summu telefona numurā. Savukārts, kāds cits respondents uzskata, ka vēstures notikumi kuri ir saistīti ar datumiem un gadiem, arī ietekmē norises pasaulē.
Secinājumi
Mēs ikviens katru dienu sastopamies ar skaitļu pasauli, kurā var novērot dažādas sakritības.
Interesanta sakritība veidojas starp pirmskaitļiem – ja starp diviem pirmskaitļiem ir tikai viens pirmskaitlis, tad šādi skaitļi tiek dēvēti par dvīņu pirmskaitļiem.
Maģisko kvadrātu bija izgudrojuši Indijas un Ēģiptes matemātiķi, tā tika dēvēts secīgu skaitļu režģis, kuri izveidoti tā, lai visās horizontālēs un diognālēs summa būtu vienāda.
Ievērojamākie labirinti ir atradušies Senajā Ēģiptē un Krētas salā, līdz mūsdienām ir saglabājušās grūti izejamas juceklīgi ierīkotas ejas alās, līkumotas taciņas, ar iedobumiem attēloti ceļi uz klinšu sienām.
Dirihlē principu var izmantot, lai parādītu iespējami negaidītus rezultātus, piemēram, ka vismaz diviem cilvēkiem Rīgā uz galvas ir vienāds skaits matu.
…