Ko no šī visa var secināt?
Likuma robu konstatēšanas metodes ir vienlīdzības principa pamatotās metodes un ratio legis pamatotās metodes.
Ja pozitīvo tiesību nepilnība tiek noteikta ar vienlīdzības principa palīdzību, vienlaikus ievērojot likumā pamata esošo vērtējumu jeb ratio legis, tas nozīmē, ka jautājumā par likumisko nepilnību ir būtiska tiesiskā līdzība starp noregulēto un nenoregulēto faktisko gadījumu, tādējādi likuma robs tiek konstatēts ar analoģijas slēdziena piemērošanu.
Argumentum a fortiori atrod savu tiesisko attaisnojumu taisnīguma prasībā; tas paredz vienlīdzīgu izturēšanos ne tikai gadījumos ar līdzīgiem būtiskiem apstākļiem, bet arī gadījumos, kad izšķiramai dzīves situācijai ir raksturīgas būtiskās salīdzināmās pazīmes.
...kā arī šo te:
Piemērojot teleoloģiskās redukcijas metodi, likuma robs tiek konstatēts, pierādot, ka tiesību normas ratio legis neder noteiktajam faktiskajam sastāvam, proti, kādā izņēmuma gadījuma (pretstatā analoģijas slēdzienam, kur ratio legis der arī tiesību normā lietoto jēdzienu vārdiskās jēgas neaptvertie gadījumi).
Ja tiesību normas vārdiska izpausme attiecībā pret tiesību normas jēgu ir par šauru, un ratio legis pieprasa tiesību normas paplašināšanu, tad ir piemērojama teleoloģiskās ekstensijas metode.
...un galvenais būtu šis:
Likuma robu konstatēšanas metožu pielietošana prasa dziļu tiesību normu jēgas un mērķa analīzi un izpratni. Visticamāk, tas ir sasniedzams, daudz un pastāvīgi strādājot ar likumiem, likumu tekstiem un pētot to piemērošanas un iztulkošanas praksi. Cerēsim, ka mēs visi tapsim par labiem juristiem, un mums būs tāda iespēja;)
…