Liedags ir vieta ,kur jūra satiekas ar zemi.
Parastā jūraszāle
Parastā jūras zāle veido zemūdens pļavas 1-4 m dziļumā. Baltijas jūrā šis augs satopams ļoti reti. dažreiz to var redzēt izskalotu krastā. Jūraszālēm ir viendzimuma ziedi bez apziedņa , sakopoti vālītei līdzīgā ziedkopā . Tās apputeksnējas zem ūdens . To lapas ir līdz pat metram garas , šauras (3-9 mm platumā),stumbri saplacināti.
Tās attīra ūdeni , bagātina to ar skābekli un ļoti garšo gan zivīm, gan citiem jūras dzīvniekiem.
Jūrmalas šķēpene
Jūrmalas šķēpene ir diezgan bieži sastopama jūrmalas kāpās. Augs ir 15-30 cm augsts ar pacilu vai guļošu stublāju ,ziedi sārtvioleti sakopoti ķekaros . Tai ir lielas ar gaisu pildītas šūnas , tāpēc tā var labi peldēt.
Aļģes-haras
Aļģes ir atrodamas gan jūrmalas smiltīs , gan piekrastē , gan dziļi jūrā . Haras ir ļoti neparastas aļģes kurām ir zivju smaka un ārēji tās līdzinās kosām . Haras laponis sastāv no posmotas galvenās ass. Tās aug jūras piekrastē 1-5 m dziļumā . Viena haru suga –iesirmā hara-ir izplatīta Baltijas jūras Kurzemes piekrastē, Rīgas līcī.
Dzīve sauszemes malā
Tuvojoties jūras krastam no sauszemes var pamanīt kā mainās apkārtējā ainava . Piekrastē parasti ir vējaināks jo vējš var brīvi ieskrieties jūras plašumos un gaiss iesāļi smaržo , jo vējš no viļņu mugurām norauj un aiznes smalkus sāļūdens pilienus.…