Latvijā ir daudz upju un ezeru, bet bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai īpaši nozīmīgi ir seklie piejūras ezeri, kuru ekosistemas ir ļoti produktīvas un nodrošina barības bāzi ūdensputniem un citam dzīvnieku sugām. Vērtīgi ir ezeri, kuros saglabajušas piegrunts augu sabiedrības, kas mīl dzidrus, organiskajām vielam nabadzīgus ūdeņus.
Meži aizņem gandrīz pusi valsts teritorijas un apmēram divas trešdaļas mežu platību veido skujkoki.
Purvi aizņem apmēram 10 % valsts teritorijas. Purvu ekosistēmas ir nozīmīgas gan klimata, gan ūdens režīma uzturēšanai. Purvos ir izveidojusies specifiska augu un dzīvnieku valsts, bet tajos saglabājušās sugas ir pēcledus laikmeta relikti. Ap 12 % purvu platību pašlaik atrodas valsts aizsardzībā.
Aramzeme aizņem 74 % no kopējās lauksaimniecībā izmantojamo zemju platības. Tīrumi ir mājvieta un barošanās vieta arī savvaļas dzīvnieku sugām - putniem un zīdītājiem. Sugu daudzveidība tīrumos ir tieši atkarīga no regulāras cilvēka darbības.
Pļavas un ganības aizņem 26 % no kopējās lauksaimniecībā izmantojamo zemju platības. Lielākā daļa no tām ir kultivētas pļavas, daudzgadīgo zālāju sējumi vai atmatas, kuras izmanto siena pļaušanai.…