Trīs laimes nosacījumi:
Ģenētika nosaka 50% laimes izjūtu.
Laime nav tikai uzdzīve un alkas pēc apmierinājuma. Lai saprastu, kā cilvēks var paaugstināt laimes izjūtas līmeni, jāzina tās sastāvdaļas. Jaunākie pētījumi liecina, ka laimes izjūtas biežumam ir arī ģenētisks uzstādījums – noteikti cilvēki ir vairāk predisponēti noteiktam laimes līmenim. Daži pētījumi liecina, ka ģenētika determinē aptuveni 50 % no iespējamības, ka indivīds izjutīs laimes stāvokli biežāk vai mazāk bieži. Ģenētiskie nosacījumi – tas ir tikai sākumpunkts, kad iedzimtība ietekmē laimes līmeni un iespēju pie noteiktiem apstākļiem, kas ir visiem vienādi, to sajust vairāk un biežāk.
Ārējie dzīves notikumi varētu noteikt tikai 10 % laimes izjūtu.
Laimes otrais komponents ir apstākļi. Dzīves apstākļi ir vide, kurā indivīds ar ģenētiski nosacītu iedzimtību piedzimst un attīstās. Apstākļi ir arī demogrāfiskie faktori, vecums, dzimums, etniskie un ģeogrāfiskie faktori, kā arī personiskā pieredze. D.Šeldons apgalvo, ka visi apstākļi kopā nosaka tikai aptuveni 10 % cilvēka laimes izjūtas.
Cilvēka paša pūles un darbs ar sevi varētu noteikt 40 % laimes izjūtu.
Trešais laimes izjūtas rašanās komponents ir darbības ar nolūku. D. Šeldons darbību ar nolūku definē kā „atsevišķas aktivitātes vai paradumus, kurus cilvēki var izvēlēties darīt”. Darbības ar nolūku nosaka 40 % no cilvēka iespējamās laimes izjūtas.
…