2.slaids
Laika uztvere.
Viens no vissarežģītākajiem uztveres veidiem, pateicoties tā specifiskajām īpatnībām. Laikam nav uzskatāma pamata, tas tiek uztverts pastarpināti, balstoties uz veicamo darbību vai caur īpašu priekšmetu – pulksteni.
3.slaids
Laiks ir “sakausēts” ar dzīves notikumiem, iet vienā virzienā, to nevar atgriezt atpakaļ. Laika brīži ir nosacīti: to, kas būs rīt, kļūst par šodien utt.
4.slaids
Viens un tas pats laika sprīdis tiek uztverts dažādi, atkarībā no darbības rakstura un satura, kas tiek veikta: piemēram, ja tiek gaidīts kāds patīkams notikums, liekas, ka laiks iet lēnām. Šī iemesla dēļ bērni ilgi neizprot laika attiecību loģiku, un visā pirmskolas vecumā neizprot ļoti ilgus laika periodus.
5.slaids
Sajūtas un uztvere.
Sajūtas un uztvere veido pasaules atspoguļošanas pirmo pakāpi un ir izziņas procesa pirmā pakāpe. Sākotnēji - informāciju, bet vēlāk - to apstrādājis - arī zināšanas par vidi sev apkārt cilvēks iegūst, saskaroties ar to, uztverot to ar sajūtu palīdzību. Sajūtas ir priekšmetiem un parādībām piemītošo īpašību atspoguļojums, tām tieši iedarbojoties uz sajūtu orgāniem: sajūt pieskārienu, siltumu, gaismu, krāsu, smaržu, tā iegūstot primāro informāciju, kuru smadzenes vēlāk analizē un apstrādā.
6.slaids
Cieši saistīta ar sajūtām ir otra, augstākā pasaules atspoguļojuma forma apziņā - uztvere. Uztvere ir priekšmetu vai parādību atspoguļojums kopumā, kas rodas šo priekšmetu vai parādību iedarbības laikā uz sajūtu orgāniem. Šeit mēs vairs nerunājam par atsevišķām sajūtām, bet gan par to kopuma atspoguļojumu.
…