6.slaids Katrs konflikts prasa risinājumu. Bez tā nav iedomājama pilnvērtīga cilvēku darbība. Par neatrisināta konflikta sekām A.Makarenko teica, ka tie rada vilšanos, nospiestību, slēptos un atklātos protestus. Savukārt, konfliktu atrisināšana izkliedē radušos spriedzi, novirza uzmanību uz konkrētu darbību.
Mācīt bērniem apspriest un rast risinājumus viņu nesaskaņām ir svarīga daļa no sociālās kompetences un attīstības. Vecāki un skolotāji var izmantot dažādus vienkāršus soļus, lai palīdzētu bērniem pārrunāt savas domstarpības un atrast tām risinājumus.
Kā viens no veidiem kā risināt konfliktu ir pasaukt abus bērnus kuri iesaistīti konfliktā nostāk no pārējiem bērniem. Atrast klusu vietu, bez uzmanības novēršanas, un pārrunāt ar abiem, par ko ir sastrīdējušies, vispirms viens izstāsta, tad otrs. Svarīgi ir uzklausīt abu bērnu stāstīto un nepārtraukt ko viņš stāsta.
Pedagogam jāmēģina izmantot vairāk „kas” jautājumus nevis „kāpēc”, jo bērnam vieglāk būs izskaidrot, kas notika, nevis kāpēc viņš to izdarīja. Jādod katram bērnam iespēja izteikties un izskaidrot kāpēc tāda situācija izveidojās.
Vissvarīgākais solis ir mēģināt mudināt bērnu pašam nokļūt līdz risinājumam. Atkal ļaut katram bērnam izteikt savas domas, kas būtu jādara, lai atrisinātu radušos konfliktu. Ja bērnam neizdodas pašam izdomāt kā rīkoties, tad skolotājam vajadzētu sniegt padomus kā atrisināt šo problēmu.
…