Mūsdienu kokapstrādes veidi .
Griešana
Koksnes griešanas process: griešana ir process, kurā notiek saišu saraušana starp koksnes daļiņām noteiktā virzienā ar skaidas veidošanos vai bez tās.
Dažus no šiem koapstrādes veidiem cilvēki izmanto jau sen , bet mūsdienās cilvēki ir sev vienkāršojuši dzīvi ar dažadu tehniku un jaunākiem,efektīvākiem darba rīkiem
Izšķir trīs griešanas veidus:
1.Griešana ar skaidas noņemšanu (zāģēšana, ēvelēšana, frēzēšana, urbšana, slīpēšana)
2.Griešana bez skaidas atdalīšanos (lobītā vai drāztā finiera sagriešana ar šķērēm u.c.)
3.Griešana šķiedru virzienā , kas pāriet skaldē
(malkas skaldīšana, jumta skaidu plēšana)
Kokapstrāde senatnē
Dedzināšana, pirogrāfija .
Senākos laikos koka dedzināšanai jeb pirogrāfijai izmantoja ugunī sakarsētus metāla priekšmetus un pat palielināmos stiklus.
Šī metode parādijās sen , bet protams nebija tik attīstīta ! Iepriekš varēja izdedzināt dažus punktiņus vai izdedzināt mazu zīmējumu un , tas jau bija pietiekami!
Grebšana .
Senatnē jau cilvēki darināja dažāda veida traukus, kas bija grebti no koka. Viņiem nebija īsti piemērotu darbarīku, senči kaltu vietā izmantoja dažādus citus priekšmetus, tajā skaitā arī akmens šķembas.
Greba saimniecībā nepieciešamas lietas, piemēram: podus, karotes, muldas, ķērnes. Jau tajos laikos cilvēki bija izdomājuši daudzveidīgas formas, atklājuši no kuriem kokiem ir visvieglāk grebt. No agrākajiem laikiem ir saglabājušās dažas liecības.
…