Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:307612
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

No visiem mākslas veidiem savu dzimšanas dienu var svinēt tikai tehnikas laikmeta bērns – kino. 1895. gada 28. decembrī Parīzē notika pirmais kinoseanss. Franču inženieriem brāļiem Limjēriem bija izdevies īstenot daudzu izgudrotāju sapni – padarīt kustīgo pagājušo gadsimta vidū izgudroto fotogrāfiju, kuras rašanās arī bija iespējama tikai uz noteikta tehnikas attīstības līmeņa. Kino izcelsme no fotomākslas sevišķi uzskatāma, kad uz ekrāna sastingst tā sauktais stopkadrs, kas būtībā ir fotoattēls.
Kino vēsture Latvijā ir tikpat sena, kā citās lielas kultūras valstīs - tajā pašā 1895. gadā, kad brāļi Limjēri pirmoreiz demonstrēja publikai savu brīnumaino izgudrojumu, sabiedējot nervozākas dāmas ar stacijā pienākošo vilcienu, arī Latvijas galvaspilsētā Rīgā parādījās tā sauktās “miglas bildes”, un tas notika krietni vien ātrāk nekā Berlīnē vai Ņujorkā.
Ir zināms, ka kādreiz Liepājā slavens fotogrāfs – profesors E.Grencings, kura studija atradās Graudu ielā (ēka nav saglabājusies), no kāda ārzemju ceļojuma atveda "Pathe" firmas kinokameru, ar kuru bija paredzēts uzņemt vietējo hroniku. Tas bija jau pēc 1910. gada. Valda uzskats, ka tā ir bijusi pirmā un ilgu laiku vienīgā kinokamera Liepājā. E.Grencings kinokameru uzticēja savas fotostudijas audzēknim – tolaik vēl nevienam nepazīstamam Liepājas jauneklim. Paies gadi, un šo jaunekli pazīs pat tālajā Meksikā; kopā ar savu līdzgaitnieku, Rīgā dzimušo kinorežisoru Sergeju Eizenšteinu, viņš rādīs filmu, kuru vēlāk iekļaus simts visu laiku labāko pasaules filmu sarakstā "Bruņukuģis "Potjomkins"". Tas bija Eduards Tisē, kam profesors Grencings uzticēja savu kinokameru. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties