Monetārās politikas instrumenti :
Īstenojot šādu opciju, Banka var izmantot dažveida monetārās politikas instrumentus.
Piemēram tādus kā : 1) aizdevumu nodrošināšana komerbankām , kas savukārt dod aizsarzdības "spilvens",
ir arī funkcija kas sauc par 2) atkātā tirgu darbība, ietvēr sevī valsts valdības obligāciju un citu valsts vērtspapīru,
finanšu obligāciju un ārvalstu valūtas pirkšana un pārdošanas atklātā tirgū , kā arī 3) makro uzraudzības politikas struktūras uzlabošana.
Pēdējās aktuālitātes :
Ķīnas Tautas Banka laidusi apgrozībā zelta un sudraba origināla Ķīnas Pandas 2018.gada dizaina monētas.
Ar Valsts padomes apstiprinājumu Ķīnas Tautas Banka nesen atjaunoja divpusēju vietējās valūtas mijmaiņas darījumu ar Pakistānas valsts banku (SPB) , lai veicinātu divpusējo tirdzniecību un ieguldījumus un ekonomisko izaugsmi abās valstīs. Mijdarbības darbības apjoms ir 20 miljardi RMB ( divdesmit miljardi Renminbdi ) kas atbilst 351 miljards PKR ( Pakistānas rupija ) , sastadīta vienošana ir derīga 3 gadus ( trīs gadus ) un to var atjaunot pēc savstarpējas vienošanās.
Skaidras naudas deficīts :
Pieprasījums pēc skaidras naudas valstī pieaug par aptuveni 20 % gadā , bet saražotais daudzums šo pieprasījumu nespēj apmierināt. Tādējādi banka izjūt nopietnu spiedienu viltotās naudas dēļ. 2010. gadā beigām valstī apgrozībā atradās 4,23 triljoni juaņu ( 640 ,9 miljardi USD ) skaidras naudas, kas ir vairāk nekā 2005.gadā .